Podleczyć swoje zdrowie w Ciechocinku

ciechocinek

Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz” pisał Jan Kochanowski. Warto czasami oderwać się od codziennego trybu życia i wyjechać do jakiejś miejscowości uzdrowiskowej na wczasy lecznicze. Może do sanatorium. Wśród polskich uzdrowisk mamy w czym wybierać… Kudowa Zdrój, Krynica, Ciechocinek, Polanica Zdrój, Rabka, Kołobrzeg, Świnoujście, Iwonicz, Duszniki… możemy podleczyć tam swoje zdrowie. W górach, nad morzem, a także w centrum Polski możemy korzystać z walorów przyrodniczych i leczniczych oferowanych przez uzdrowiska.

Jednym z najbardziej znanych i cenionych miast uzdrowiskowych jest Ciechocinek. To w tym mieście zlokalizowany jest najsłynniejszy kompleks tężni solankowych z unikalnym mikroklimatem. Spacery w ich pobliżu zapewniają kuracjuszom inhalacje. W Ciechocinku po za tym zlokalizowanych jest mnóstwo atrakcji turystycznych. Do nich należą fontanna „Grzybek”, fontanna „Jaś i Małgosia”, muszla koncertowa oraz drewniany pawilon pijalni wód mineralnych. Wszystko to w obrębie przepięknych parków ukwieconych kolorowymi i pachnącymi dywanami kwiatowymi.

W Ciechocinku na kuracjuszy i turystów czeka mnóstwo znakomitych sanatoriów, hoteli ze SPA, kwater prywatnych oraz pensjonatów. Wypoczynek w Ciechocinku sprawi, że nasze zdrowie i kondycja się polepszy i z pewnością będziemy chcieli często wracać do tej uroczej miejscowości uzdrowiskowej w województwie kujawsko-pomorskim.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: